I LAVA YOU | Kasia i Michael

I LAVA YOU | Kasia i Michael

LAVA zamiast LOVE
POLSKO-AMERYKAŃSKIE WESELE Z JAPONIĄ W TLE

To było wydarzenie, jakiego nie widział Kraków i miłość, która skupiła wokół siebie cały świat.
Przygotowania do ślubu zajęły ogromnie dużo czasu, bo to nie była tylko kwestia wyboru miejsca i dodatków. Nie było tego dnia (a w zasadzie w ciągu tych kilku dni) rzeczy, która nie miałaby znaczenia. Ślub Kasi i Michaela to był prawdziwy tygiel kultur i religii. Ona katoliczka, on wyznania żydowskiego. Wesele z przewodnim motywem Japonii skupiało w sobie ich największe pasje podróżnicze, estetyczne, kulturowe i kulinarne. Znalazła tu odzwierciedlenie ich miłość do herbaty, a proces jej parzenia i picia zastąpił pierwszy weselny toast. Dekoratorzy postarali się, by Hotel Stary na chwilę faktycznie przemienił się w kraj kwitnącej wiśni. Papeteria i liternictwo nawiązywało do stylistyki pisma japońskiego, do tego dekoracje światłem na ścianach – przedstawiające drzewa i inne motywy wzięte ze sztuki japońskiej. I wreszcie coś najpiękniejszego, czego nie widziano jeszcze na żadnym weselu – wulkany. Wielka pasja Kasi i Michaela, która pojawiła się jako główny motyw dekoracyjny, a bezpośrednim nawiązaniem do niego był napis LAVA (zamiast klasycznego LOVE) i słowa: „I lava you”, które towarzyszyły parze młodej cały czas, w różnych akcentach ozdobnych.

DWIE CEREMONIE: KATOLICKA I ŻYDOWSKA

Kasia i Michael ślubowali tego dnia dwukrotnie. Najpierw w Kościele Mariackim, potem na tarasie Hotelu Starego, pod chupą, czyli pod baldachimem ślubnym, symbolizującym nowy dom nowożeńców, odbyła się ceremonia żydowska, a podczas niej poruszająca przysięga, którą Kasia i Michael przygotowali sami. Pokarm to coś, co daje nam życie, nie tylko to cielesne, ale i duchowe. „Obiecuję, że będę cię karmił…” – zaczął on. „…obiecuję zawsze mówić ci, gdy będę głodna” – zakończyła ona. Potem nastąpiło uroczyste podpisanie ketuby, tradycyjnego dokumentu małżeńskiego w języku aramejskim, a potem tłuczenie kieliszków butem, przełożenie obrączek z ręki prawej na lewą i wreszcie – moment zespolenia – zapalenie dwóch świec symbolizujących odrębność nowożeńców, od których zapalono trzecią świecę – jedności duchowej i cielesnej. Miała ona kształt wulkanu, w myśl niezwykłego wyznania, które jest siłą napędową ich miłości: „I lava you”.

WESELE Z MOTYWAMI JAPOŃSKIMI W HOTELU STARYM

Wesele było równie niezwykłe, jak cały ten dzień. Pełne wzruszeń, szalonych tańców, czułej bliskości i niesamowitym finałem na tarasie hotelu, gdzie w przepięknym oświetleniu i przy dźwiękach niezwykłego koncertu skrzypcowego para młoda pokazała gościom film z tego dnia, który zawierał niespodziankę – wizytę w Starbucks Coffee – czyli w miejscu, gdzie K i M się poznali. Potem tort, oczepiny, wiele inspirujących rozmów z ludźmi, których już znaliśmy, bo to było już nasze trzecie spotkanie z parą młodą, drugie z ich gośćmi, a jeszcze kolejny dzień miał być również naszą wspólną przygodą.

Przygoda – to dobre słowo. A teraz zapraszamy Was na nią 🙂

Razem z nami pracowali w pocie czoła 🙂
Raz w życiu – Konsultanci ślubni
ARTSIZE – design | scenografia | kwiaty | meble
Uche
Hotel Stary
MP Studios

 

Komentarze

 1. jasiek napisał/a

  Piękne, niebanalne, zaskakujące !! Stworzyliście cudowną pamiątkę , gratuluję :-).

 2. Em napisał/a

  Tak, reportersko się zdecydowanie udało!!!

 3. Mateusz Dobrowolski napisał/a

  Jak zwykle oko cieszy, a po zobaczeniu materiału czuję niedosyt!

 4. Adam napisał/a

  Jak zawsze świetny reportaż!

 5. Adam Mółka napisał/a

  Z bardzo dużą przyjemnością obejrzałem cały reportaż. Jak zwykle znakomita robota 🙂

 6. Łukasz napisał/a

  Każda fotografia to mała historia, która jest częścią większej opowieści. Pięknie i zaskakująco. Brawa : )

 7. Przemek napisał/a

  Dużo nie trzeba pisać … wgniata w fotel !

 8. Szymon Olma napisał/a

  Jak, czemu ja to widzę dopiero dzisiaj? Kwintesencja reportażu w fotografii ślubnej. Ja lava Was :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We also recommend

WARSZTATY Z EDYCJI

See more

K + B | sesja w przestrzeni miejskiej

See more