O nas

Iza i Zygmunt Górscy

Najlepsze zdjęcia ślubne to takie, które ciągle odkrywacie, które niosą w sobie tyle treści, tyle niepowtarzalnych momentów, tyle ukochanych twarzy, że każde ich oglądanie przynosi coś nowego. Dobry fotograf ślubny to ten, który tak przedstawi Wasz najważniejszy dzień, że bliscy przyjaciele się zachwycą, a ci dalsi będą zazdrościć. Jeśli myślicie podobnie, znaleźliście właśnie fotografów, którzy wykonają Wasz reportaż ślubny. To my – fotografowie, małżonkowie, rodzice, partnerzy w życiu i w pracy.

Iza i Zygmunt Górscy reportażyści ślubni

Co nas inspiruje?

Po pierwsze: literatura! Oboje jesteśmy filologami. Jeden z moich ulubionych autorów – Roland Barthes pisał, że zdjęcia miejsc nie są tylko do zwiedzania. One są po to, by chcieć w nich zamieszkać. Pomyślałam wtedy, że zdjęcia Zakochanych nie są tylko do oglądania. To przede wszystkim ZDJĘCIA DO KOCHANIA. I to nieustająco inspiruje nas w naszej pracy, czyli  w tworzeniu reportaży ślubnych. Po drugie: film! A w nim zdjęcia, które zapadają w pamięć – to również niewyczerpane źródło natchnienia. Wszystkie kategorie literackie i filmowe sprawdzają się w tworzeniu reportażu ślubnego. Mamy Was – czyli głównych bohaterów. Są postaci drugo- i trzecioplanowe, są główne wątki, czyli kluczowe momenty ślubnej agendy. Są wreszcie wątki poboczne, które decydują o tym, że każdy reportaż jest unikatowy. Mając takie zaplecze – z energią i ciekawością tworzymy coraz to nowe historie. To, kim jesteśmy, zawdzięczamy też innym fotografom – światowej sławy fotoreporterom i miejscom takie jak Magnum, które stanowi dla nas kopalnię inspiracji.

Czy Górscy lubią góry?

Nie da się ukryć, nazwisko pasuje do nas jak ulał. Zawsze z radością przemierzaliśmy górskie szlaki, ale z wiekiem ta pasja jest coraz silniejsza. Pokonujemy z dzieciakami setki kilometrów. Odkrywamy cudowne miejsca, które zawsze były w zasięgu ręki – czy raczej nóg. A po drodze opowiadamy sobie różne ciekawe historie, ładujemy baterie (nie tylko te w aparatach :)). Zygmunt jest ultramaratończykiem, od lat biega po górach. Ja – uwielbiam gimnastykę, fitness i pole dance, po górach jeszcze nie biegam, ale temat uważam za otwarty :).

Czym jest dla nas reportaż ślubny?

Inspirują nas ludzie i dynamika relacji między nimi, która przekłada się na nasze wieloplanowe zdjęcia. Inspiruje nas otoczenie i detale, które sprawiają, że Wasz dzień jest wyjątkowy. Inspirują nas twarze, które nie boją się własnych emocji, bo w tym tkwi ich prawdziwe piękno. Wyznajemy zasadę, że wszystko, co się wydarza, ma znaczenie. Dlatego nie umyka nam żaden moment i jesteśmy w tym niesłychanie skuteczni. Wiele lat doświadczenia sprawia, że potrafimy radzić sobie ze stresem, nie boimy się ciężkiej pracy i szybkiego tempa zdarzeń. Doświadczenie przyczynia się również do tego, że nie obawiamy się trudnych warunków, kreatywnie pracujemy ze światłem – zastanym i błyskowym, a umiejętność opowiadania historii zdjęciami sprawia, że nawet brak akcji wygląda jak akcja.

Co nas wyróżnia?

To, co nas wyróżnia, to reporterski styl, wieloplanowe kadry, bycie blisko ludzi. A także kobiece spojrzenie na kobietę, wyczulenie na detal, a przede wszystkim uważna obserwacja. Zarówno tego, co jest na pierwszym planie, czyli Was i wszystkiego, co wokół Was się wydarza. Nie umyka nam też drugi plan, czyli otoczenie, inni bohaterowie, którzy pojawiają się w tle i czynią Wasz reportaż ślubny unikatowym.

Reportaż ślubny czyli zdjęcia do kochania

Tylko tyle i aż tyle chcielibyśmy Wam dać.

 

 

Kontakt