Wesele w Dworku New Restaurant

Wesele w Dworku New Restaurant

Wesele w Dworku New Restaurant

Fotograf ślubny w podróży

Zaletą w pracy fotografa ślubnego jest ciągłe przemieszczanie się. I nie mówię o przejazdach między domami, kościołami a weselnymi venue, co wiąże się z google maps ze stresem parkowania. Mówię o bywaniu w różnych miastach, odwiedzaniu miejsc nieznanych, odkrywaniu rzeczy nowych. Nieczęsto zdarza nam się być w jakimś miejscu dwa razy w ciągu jednego roku. Tymczasem są takie miejsca, do których bardzo chciałoby się wrócić. Marzy nam się znów wesele w Dworku New Restaurant :).

Dworek New Restaurant w Bielsku Białej

Kochamy miejsca z historią (pałace, zamki, budynki poprzemysłowe). Taki jest też Dworek New Restaurant. Zbudowany w 1830 roku dwór otacza piękny park, budując zaciszny klimat dla gości wesela. Stanowi też miłą scenerię dla zdjęć. Wnętrza dworku są niezwykłe, przepięknie odrestaurowane, z dbałością o zabytkowe detale. Ciekawe akcenty stanowią między innymi przeszklona oranżeria, nowoczesna bryła, dobudowana do zabytkowej elewacji, a także piwnica. Cegła, biegnące pod sufitem rury – stanowią stylowe detale, które sprawiają, że dworek jest trochę vintage, a trochę industrialny. Dodatkowy, niekwestionowany atut, to znakomita kuchnia i możliwość przyglądania się pracy kucharzy na żywo.

Ślub w ewangelickim kościele Zbawiciela

To kolejne niezwykłe miejsce na mapie Bielska i jednocześnie punkt kulminacyjny dnia Magdy i Konrada. Piękna świątynia wyróżnia się przede wszystkim dwukondygnacyjnymi, arkadowymi emporami (co przypomina teatralny układ lóż) i posiada piękne krzyżowo-żebrowe sklepienie. Pamiętam, że Magdzie zależało najbardziej na jednym zdjęciu – twarzy Konrada oczekującego pod ołtarzem. Żartowała, że rozwiedzie się z nim zaraz po ślubie, jeśli nie zobaczy na zdjęciach, że był poruszony. BYŁ :).

Vintage i nowoczesność

To dwa słowa, którymi można opisać klimat estetyczny wesela Magdy i Konrada. Niezwykła gipiurowa suknia, stara biżuteria łącząca pokolenia i będąca ozdobą w najważniejszych momentach życia. Zaproszenia drukowane na szarym papierze, z czarno-białymi fotografiami głównych bohaterów tego zamieszania, wykonanymi przez nas. Neogotycki kościół, stylowe wnętrza dworku New Restaurant, który sam w sobie jest jednocześnie i zabytkowy, i nowoczesny. To wszystko sprawiło, że fotograficznie było to naprawdę piękne wydarzenie.

Wesele w Dworku New Restaurant pełne naszych młodych par

Ale co jest w tym wszystkim najlepsze? Że muzyka była świetna, a impreza huczna – to też. Że znakomite jedzenie i fantastyczna obsługa – oczywiście.  Ale było jeszcze coś – mianowicie cztery inne nasze młode pary bawiły się również na tym weselu w Dworku New Restaurant. Spotykaliśmy się z nimi  na przestrzeni kilku lat i mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie nam się gdzieś zobaczyć w tym składzie.

Tymczasem – zapraszam najserdeczniej!

Jeśli ten styl Wam się podoba, może zajrzycie też na industrialne wesele w Zabrzu? Albo sesję w podobnym klimacie, w Fabryce Porcelany?

Komentarze

 1. Adam napisał/a

  Wasze reportaże zawsze ogląda się z ogromną przyjemnością. I tak jest też tym razem!

 2. Paweł napisał/a

  Super kolory idealnie sie wpisuja w klimat miejsca! . duzo sie dzieje – lubie! 🙂

 3. Adrian napisał/a

  Fajny materiał mam niedosyt z przygotowań, dla mnie mało kadrów, sala i kadry tam wymiatają
  pozdrówka

 4. Szymon Olma napisał/a

  Piękny – bardzo bogaty i światłoczuły reportaż. Klasa!

 5. Marcin Orzołek napisał/a

  Uwielbiam Dworek New Restaurant – materiał jak zwykle wyborny !

 6. Łukasz napisał/a

  Piękny, przemyślany kompozycyjne reportaż. Szarości, w których można się miło pogrążyć.

 7. LMFOTO napisał/a

  Ehh u Górskich to zawsze to przewijanie bloga nieco wolniej idzie, bo tyle się dzieje, że aż się człowiek podelektować chce tymi kadrami 🙂

  PS. możecie sobie rozważyć program jpgmini – bo macie exify widoczne które dodają plikom ciężkości, a jpg mini fajnie obcina wszelkie niepotrzebne megabajty co z korzyścią dla oglądających i SEO 😉

 8. Kamil Błaszczyk napisał/a

  Klimat i kadry na przygotowaniach podbiły moje serce <3

 9. Jakub Wójtowicz napisał/a

  Jak Wy to robicie?! Od razu widać że Wasze! Klimatycznie, romantycznie i mięsiście!

 10. Michał Krawczyński napisał/a

  Cudny klimat…ujęcia rewelacyjne, piękne światło. Cudowny reportaż. Wielkie brawa

 11. Klodia napisał/a

  Wasze reportaże to zawsze klasa i szyk! Jest klimatycznie, a do tego świetnie poprowadzona historia pełna genialnych, reportażowych klatek.

 12. eM napisał/a

  Dużo dobrego kadru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

We also recommend

Wesele w Dworzyszczu Wola

See more

Niebanalne zdjęcia ślubne 2023

See more