Najpiękniejsze miejsca na wesele w Polsce

Najpiękniejsze miejsca na wesele w Polsce

Najpiękniejsze miejsca na wesele w Polsce, czyli subiektywny wybór Górscy Fotografia

Od samego początku naszej działalności sporo podróżowaliśmy. Rynek lokalny pochłonął nas na krótko, zaraz potem zaczęły się wyjazdy. Czasem nieodległe, czasem dość dalekie. W wielu rejonach Polski mamy swoje ulubione miejsca, do których uwielbiamy wracać. Wiele jest też takich miejsc, których jeszcze nie udało nam się odwiedzić, a bardzo byśmy chcieli. Może właśnie ten wpis sprawi, że znów wrócimy w nasze „najpiękniejsze miejsca na wesele”, a może stwierdzicie, że czas wyciągnąć nas gdzie indziej ;).

Wpis ten powstawał długo, bo trzeba było przekopać się przez spore ilości materiałów, żeby wybrać te najpiękniejsze miejsca na wesele w Polsce. I wybrać zdjęcia tak, by oddały klimat danego miejsca. Wyróżnione przez nas miejsca łączą trzy cechy: niezwykłe walory estetyczne, znakomita kuchnia, nienaganna współpraca z właścicielami i obsługą obiektu. Są to miejsca TOPOWE, a więc absolutnie nie TYPOWE. Znajdziecie tu miejsca z historią: zamki, pałace, dworki, ale też obiekty postindustrialne czy rustykalne. A także szczególnie piękne hotele.

Wybór miejsca na wesele

Zanim przedstawię te miejsca, widziane naszym okiem, jeszcze krótkie post scriptum do przyszłych małżonków, którzy są na etapie poszukiwań. Czasem słyszę od Was, że jakieś miejsce skradło Wasze serce, ale jednocześnie obawiacie się, bo przestrzeń w środku jest podzielona. Jeśli jest to pałac lub dwór, faktycznie jest tam zwykle sala balowa, hall lub foyer, a wokół znajdują się komnaty. Wasze obawy wiążą się z tym, że goście będą podzieleni i nie będą widzieć parkietu.

Otóż – moje doświadczenie pokazuje, że goście uwielbiają rozmawiać ;). I niczego tak sobie nie cenią, jak właśnie tej możliwości. A zapewnia im to intymna atmosfera komnat czy sal. Wielokrotnie na dużych salach, gdzie wszystko jest w jednym miejscu, słyszałam prośby starszych gości, by zespół ściszył instrumenty. No cóż – to nie zawsze jest możliwe. Za to rozmowa w mniejszych pomieszczeniach jest czystą przyjemnością. A jeśli ktoś będzie chciał popatrzyć na parkiet – to przyjdzie sobie potańczyć. Nie bójmy się i nie myślmy za naszych gości. Oni znakomicie poradzą sobie sami. Myślmy za to o sobie i w swoich wyborach kierujmy się własnym smakiem estetycznym. Dobrze wchodzić w nowe życie w zgodzie z samym sobą :).

Pałac Goetz

Nie jest to z pewnością dla nikogo niespodzianka, że naszą subiektywną listę „najpiękniejsze miejsca na wesele” otwiera Pałac Goetz. Choć nie przyznajemy miejsc – wszystkie obiekty w tym zestawieniu traktujemy na równi, gdyż zbyt się od siebie różnią, by porównanie przebiegło bezboleśnie. Pałac Goetzów to jedna z najpiękniejszychrezydencji fabrykanckich końca XIX wieku. Został wzniesiony w 1898 roku przez Jana Albina Goetza Okocimskiego, który był twórcą Browaru Okocim i królem piwa, ale jednocześnie wielkim miłośnikiem sztuki. I tym jest w zasadzie jest ten pałac, prawdziwym dziełem sztuki. Ma dość zawiłą historię – pamiętam go znakomicie z czasów, gdy był własnością państwa i mieściło się w nim liceum ekonomiczne. Pamiętam również jego powolne popadanie w ruinę. Na szczęście znalazł dobrego opiekuna, który zadbał o to, by przywrócić pałacowi jego dawną świetność.

Miejsce to, poza pięknymi wnętrzami i wielkim parkiem ze starym drzewostanem, charakteryzuje również znakomita kuchnia. Dania, które trafiają na stoły, to efemeryczne dzieła sztuki, a obsługa jest na najwyższym poziomie. Warto też zwrócić uwagę, że jest to miejsce znakomite nie tylko na wesele, ale również na ślub. Pałac ma własną kaplicę, gdzie można wziąć ślub kościelny. Wymaga to nawiązania współpracy z parafią św. Jakuba w Brzesku, ale daje się to sprawnie przeprowadzić. Z kolei park stwarza możliwość organizacji niezwykłego ślubu w plenerze – czy to cywilnego, czy humanistycznego. Pod każdym względem jest to miejsce godne polecenia. Reportaż z weselu w Pałacu Goetz możecie zobaczyć tu i tu.

Polna Zdrój

Kolejne niezwykłe miejsce to Polna Zdrój we Wleniu. Wleń to małe, urokliwe miasteczko na Dolnym Śląsku, w ponad 700 letnią tradycją. Natomiast Polna Zdrój to ponad dwustuletnie siedlisko. Zdaje się, że w historię tego miejsca wpisana jest wielka ucieczka od zgiełku stolicy znanego polskiego architekta. To on odrestaurował to miejsce w sposób, który po prostu na stałe wwierca się w pamięć. Zabudowania usytuowane są na skarpie z widokiem na Wleń i Karkonosze. Jest tam sporo przestrzeni – różnych budynków i różnych wnętrz, które połączone są podwórzami i są na te podwórza otwarte. Sami właściciele informują na swojej stronie, że Polna Zdrój była bohaterką wielu publikacji (Villa, Magazyn Smak, Weranda Country, Futu, Elle itp.) oraz dwóch programów telewizyjnych. Wszystko to ze względu na niezwykły, artystyczny design, a także na zupełnie niesamowitą kuchnię w stylu slow i free style.

Pamiętam, że gdy pojawiłam się tam w dniu ślubu i poznałam parę młodą byłam absolutnie przekonana, że to ich dom. Dopiero potem poznałam przemiłych właścicieli tego obiektu. Dlaczego pomyślałam, że to ich dom? Bo właśnie tak działa Polna Zdrój – to miejsce na chwilę staje się czyimś domem. Wchłania w siebie, jest kwintesencją gościnności, jest kameralne, przytulne, prawdziwie otwarte. A kuchnia? Kuchnia to spektakl teatralny, dzieła sztuki i orgia zmysłów. Sercem salonu w Polnej Zdrój jest wielki drewniany stół – tu ciągle pojawiają się nowe potrawy, przepięknie aranżowane na oczach gości. Niesamowite wizualnie i przepyszne.

Ale najlepsza jest atmosfera. Nie ma pośpiechu, nerwów, bieganiny i zamieszania. Jest spokojnie, zacisznie i pysznie. A za ścianą w odrestaurowanej stodole trwa w najlepsze huczne wesele. I tam, na podłodze, która nie jest parkietem, już nie jest slow. Tam jest po prostu ogień. Część mojego serca została w Polnej Zdrój. Jeszcze tam wrócę! Zdecydowanie na liście najpiękniejszych miejsc na wesele nie mogło zabraknąć Polnej Zdrój.

Impresja Zabrze

Kolejne piękne miejsce na naszej mapie top miejsc na wesele to Impresja w Zabrzu. Miejsce absolutnie niezwykłe, w którym zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Wysokie okna z zielenią w tle, surowa cegła, spękana, betonowa podłoga, ażurowe drewniane schody i balkoniki. Aż trudno uwierzyć, że to poprzemysłowa przestrzeń łaźni Huty Zabrze. Gdybym miała krótko określić klimat tego wesela, stawiałabym na postindustrialno-artystyczny. Minimalistyczny charakter wnętrz podkreślają czarno-białe zdjęcia. Ciekawe portrety, ale nade wszystko zdjęcia pokazujące historię tego miejsca. To dzięki nim z niemałym zaskoczeniem ją odkrywamy.

Przestrzenie Impresji to nie tylko miejsce na wesele, ale również na ślub. Ślub cywilny może odbyć się na pierwszym piętrze budynku, ale dzięki jego ażurowej konstrukcji i przeszkleniom goście wesela mogli już podziwiać wnętrza, gdzie zaraz będą celebrować radość młodych małżonków. Dekoratorzy postawili na zieleń (girlandy bluszczu, nawiązujące do Parku Hutniczego), na światło (setki drobnych żarówek, a także duże żarówki zdobiące stoły) i na miedź. Elementem dodatkowym były papierowe wycinanki, delikatne ażury – nawiązujące do samej konstrukcji budynku. A całość reportażu można obejrzeć tu.

Witkowa Chata

Człowiek jedzie sobą północną obwodnicą Krakowa i widzi Hotel Witek. Nowocześnie – wiecie – szkło, beton, wszystko błyszczy. Kto by się spodziewał, że w niedalekiej odległości, wśród drzew, stoi sobie ukryta Witkowa Chata. Chata, która zdecydowanie musiała znaleźć się na liście „najpiękniejsze miejsca na wesele”. Jest to spore zaskoczenie, że hotel, poza salami konferencyjno-bankietowymi, posiada rustykalną chatę, idealną na imprezy w stylu boho. Chata sprawia wrażenie niewielkiej, ale bez trudu pomieści 120 osób, a to już wcale nie jest małe wesele. Szczególny klimat chata zawdzięcza nie tylko temu, że jest drewniana. Jej piękno tkwi w przeszkleniach. Chata ma dużo okien, niemal na całej długości ścian. Dzięki nim chata sprawia wrażenie ażurowej konstrukcji, pełnej światła. Dodatkowo ekspozycja okien na południe sprawia, że w momencie rozpoczęcia przyjęcia weselnego w chacie mamy najpiękniejsze światło.

Otoczenie drzew, malownicze alejki dla gości, wszystko to sprawia wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w inny świat. Jednocześnie cały czas mamy do dyspozycji Hotel Witek, a w nim dużą ilość miejsc noclegowych w wysokim standardzie dla naszych gości.

Jest jeszcze jeden wielki atut – mianowicie przepiękne otoczenie na zorganizowanie ceremonii ślubnej w plenerze. Obok chaty jest piękna, biała, drewniana altana. Jest konstrukcja również jest ażurowa, lekka i pasuje klimatem do chaty. Jeśli jednak Waszym marzeniem nie jest ślub w plenerze, bo pobieracie się w kościele, wówczas altanka posłużyć może zupełnie innym celom. Zdecydowanie sprawdzi się jako sceneria krótkiej sesji w dniu ślubu, a także jako tło pamiątkowych zdjęć rodzinnych.

Prezentowane tu zdjęcia pochodzą z dwóch uroczystości weselnych. Obie odbywały się z udziałem konsultantów ślubnych: Raz u Życiu i Cracow Weddings. Ich udział i zaangażowanie miał ogromny wpływ na ostateczny wygląd tego miejsca, a także na przebieg dnia ślubu.

Hotel Stary

Kolejne najpiękniejsze miejsce na wesele, to miejsce absolutnie niezwykłe, a jego historia sięga 1300 roku. Budynek mieści się przy ulicy Szczepańskiej, przy samym Rynku w Krakowie. Sam Hotel Stary umieszcza na swojej stronie informację, że w czasach, gdy na Uniwersytecie Jagiellońskim oficjalnie wykładano magię, ul. Szczepańska gościła takie osobistości, jak Paracelsus, John Dee, Edward Kelley, czy Doktor Faust. Śmiało może się więc równać ze Złotą Uliczką w Pradze. Pamiątki tamtych czasów z pewnością można znaleźć w mieszczącym się niedaleko, bo na ul. Floriańskiej – Muzeum Farmacji UJ. Są tam różne pamiątki związane z alchemią i czasem poszukiwań kamienia filozoficznego. Ale… wróćmy do samego Hotelu Starego.
Jego szczególne piękno wynika właśnie z historii i faktu, że łączy w sobie różne style architektoniczne: od gotyku, przez renesans i barok, aż po klasycyzm. Kolejne etapy restauracji tej kamienicy przynosiły nowe odkrycia. Odsłaniano gotyckie stropy, niezwykłe polichromie na ścianach. Prace przebiegały ostrożnie, z dbałością o to, by odkryć i zachować jak najwięcej elementów historycznych. Początek istnienia Hotelu Starego to rok 2006. I już rok później został on laureatem renomowanego paryskiego konkursu Prix Villégiature, zdobywcą tytułu „najpiękniejszego hotelowego wnętrza w Europie”. To miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością – gdzie w przepięknym historycznym miejscu stosuje się najwyższe standardy hotelarstwa.
Tradycje restauratorskie sięgają z kolei początków XX w. Kuchnia Hotelu Starego wymyka się opisom, to jest po prostu doznanie. Potrawy są przepyszne, niebywale piękne, wytwornie podane. A jeśli chodzi o przebieg uroczystości weselnej w tym miejscu – jeszcze mi się nie zdarzyło być na dwóch identycznych. Za każdym razem coś mnie zaskakuje. Goście siedzą w innym miejscu, niż poprzednim razem, w innym miejscu jest sala do tańca. Jednocześnie wszystko jest znakomicie skomunikowane i nie ma mowy o tym, żeby goście nie mieli ze sobą kontaktu.

Ślub na dachu Hotelu Starego

Hotel posiada również dwa tarasy na dachu. Jeden, większy, z widokiem na malownicze dachy starych kamienic, drugi – nieco mniejszy – z widokiem na Rynek i kościół Mariacki. Na obu tarasach istnienie możliwość zorganizowania plenerowego ślubu. Nie muzę mówić, że jest to coś niebywałego. Przeżycie nie tylko emocjonalne, ale również estetyczne – zarówno dla pary młodej, jak i dla gości. O fotografach nawet nie wspomnę ;).
Wykorzystane tu zdjęcia pochodzą z naszych reportaży zrealizowanych przy współpracy z konsultantkami z Raz w Życiu.
Zachęcam również do obejrzenia całości niezwykłego wesela w Hotelu Starym :).

Kopalnia Soli w Wieliczce

Na liście „najpiękniejsze miejsca na wesele” nie mogło zabraknąć właśnie jego. To jest miejsce ze wspaniale wykorzystanym potencjałem. Kopalnia Soli „Wieliczka” ma swoje miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Co rok odwiedzają ją rzesze turystów. Nie każdy jednak wie, że można tu również zorganizować niezapomniane przyjęcie weselne. A nawet ślub! Śluby najczęściej organizowane są w reprezentacyjnej Kaplicy św. Kingi, która mieści się 101 metrów pod ziemią. Mowa oczywiście o ślubach kościelnych. Jeśli jednak organizuje się ślub cywilny lub humanistyczny, doskonałym miejscem jest Komora Jana Haluszki II.

Pięknymi przestrzeniami na wesele są komory solne – oferujące możliwość zorganizowania zarówno małego, kameralnego przyjęcia do 30 osób, jak i większego, do 100 osób. Na kameralne przyjęcie weselne znakomicie nadaje się komora Jana Haluszki II o powierzchni 58 m². Z kolei większe wesele może odbyć się w Komorze Jana Haluszki, której powierzchnia wynosi 240 m², lub w Komorze Warszawa, o powierzchni 680 m², gdzie można pomieścić ponad 300 osób. Na uwagę zasługuje z pewnością fakt, że każda podziemna komora dysponuje własnym zapleczem gastronomicznym. Własnymi podziemnymi kuchniami i kucharzami, którzy wszystko przygotowują na miejscu, a potrawy są pyszne i pięknie podane.

Dużym atutem tego miejsca jest sąsiedztwo czterogwiazdkowego hotelu Grand Sal, gdzie znajdą się miejsca noclegowe dla gości wesela. W pobliżu znajduje się także piękny i komfortowy, również czterogwiazdkowy Hotel Turówka.

Poniższe zdjęcia to realizacje konsultantek z Raz w Życiu. Na jednym z tych wesel dziewczyny wyczarowały łąkę w środku zimy – 300 kwiatów w delikatnych wazonach w kształcie kieliszków ozdobiło podłogę komory Jana Haluszki, tworząc przepiękną łąkę i niezapomniany klimat.

Zamek Korzkiew

Mam wrażenie, że najpiękniejsze miejsca na wesele w Polsce to niekończąca się lista, bo piszę i piszę, a końca nie widać :). Kolejnym niezwykłym miejscem, które swoją historią sięga do XIV wieku, jest położony pod Krakowem Zamek Korzkiew. Miejsce to niezwykle fotogeniczne. Malowniczo położone, na wzgórzu, w otoczeniu drzew, posiada dziedziniec zewnętrzny i położony wyżej dziedziniec wewnętrzny. Do dyspozycji gości oddaje wszystkie sale, położone na parterze i na piętrze zamku. Sale na piętrze to Sala Królewska i Sala Łowczego – jedna z nich przeznaczona jest na stoły dla gości (mieści 90 osób przy okrągłych stołach), druga zwykle jest bufetem. Ale jeśli gości na przyjęciu jest więcej, również ta druga sala mieści w sobie stoły.

Na parterze znajduje się wytworna Sala Renesansowa i Sala Rycerska, która najczęściej zamienia się w bar. Dziedziniec zamkowy często aranżowany jest jako miejsce bankietu – często serwuje się tu potrawy z grilla i lane piwo. Zamek nie posiada własnej kuchni, rekomenduje natomiast znakomity catering. Choć oczywiście weselnicy mogą również zamówić własny.

Zamek Korzkiew to również piękne miejsce na ślub, zarówno cywilny, jak i kościelny. Cywilny może odbyć się na samym zamku, lub na jednym z dziedzińców, natomiast sakramentalny w pobliskim XVII wiecznym kościele. Dziedziniec i zamkowe wnętrza są tak piękne, że nie wymagają wielu dekoracji. Znakomicie jednak sprawdzi się rozwieszona na dziedzińcu sieć światełek.

Cały reportaż z wesela na Zamku w Korzkwi obejrzeć można tu.

Zamek Kliczków

Na mojej liście: najpiękniejsze miejsca na wesele w Polsce koniecznie musiał się też pojawić Zamek Kliczków w województwie Dolnośląskim. To kolejne miejsce, gdzie tradycja splata się z nowoczesnością i gdzie niepowtarzalny klimat idzie w parze z wysokim standardem hotelarstwa i gastronomii. Zamek jest ogromny. Najpierw pomyślałam, że to może być takie naprawdę royal wedding ;). Ale szybko okazało się, że to było jedno z najbardziej szalonych wesel, w jakich było nam dane uczestniczyć. Zatem jeśli ktoś by się obawiał, że zamek może być miejscem nieco przytłaczającym, niech odrzuci wszelkie obawy.

Wielką zaletą jest to, że obiekt jest znakomicie skomunikowany, leży u zbiegu dwóch autostrad A4 i A18. Ale jest również schowany w lesie i jako taki stanowi doskonałe miejsce wypoczynku. Miejsc noclegowych jest ponad 200, nie ma więc problemu z ulokowaniem gości na miejscu. Jest tu również SPA, klimatyczny basen w dawnej hali maneżowej, sauny oraz jacuzzi. Można zatem zaprosić tam gości i przy okazji ślubu i wesela zapewnić im po prostu niezwykle miły weekend.

Tymczasem dzień ślubu na Zamku w Kliczkowie to piękne wydarzenie już od samych przygotowań. Przestronne komnaty zamkowe na przygotowania, a w nich to, co fotograf kocha najbardziej, czyli niezwykłe, modelujące, barokowe światło. Na dziedzińcu zamkowym jest możliwość zorganizowania ślubu plenerowego, co jest dodatkowym atutem. Natomiast wesele – trzeba to wprost powiedzieć – sala balowa na zamku w Kliczkowie po prostu zapiera dech.

Reportaż z szalonego wesela, na którym mieliśmy okazję gościć, obejrzycie tutaj.

Pałac Polanka

No dobra – byliśmy na Zachodzie, to teraz wsiadamy w samochód i mkniemy na drugą stronę A4, przez całą szerokość Polski, aż do Krosna, gdzie mieści się przepiękny Pałac Polanka. To kolejne miejsce, które chcę Wam pokazać, w ramach mojej listy: najpiękniejsze miejsca na wesela w Polsce. Jest to niewielki, ale przepiękny, kameralny obiekt, otoczony parkiem. Jest to jeden z najpiękniejszych hoteli w Krośnie, dysponuje również strefą Welness & SPA.

Niezwykle ciekawy jest wystrój wnętrz. Znajdujemy tu oczywiście mnóstwo elementów historycznych, stylowe meble i dodatki, ale niezwykły element dekoracyjny stanowią ogromne grafiki przedstawiające szyby naftowe, industrialne przestrzenie i obiekty. Jest tak dlatego, gdyż historia tego miejsca jest związana z początkami światowego przemysłu naftowego. Tutaj w połowie XIX w powstała pierwsza na świecie spółka, która miała na celu poszukiwanie i wydobywanie ropy naftowej. Historia tego miejsca jest burzliwa, wielokrotnie ucierpiało w wyniku rozmaitych zawirowań. W 2006 roku Zespół Pałacowo- Parkowy został zakupiony przez pana Rafała Prynca i dzięki wieloletniej pracy udało się go ocalić i przywrócić mu dawną świetność. Sala Naftowa – pełniąca funkcję sali tanecznej – zasługuje na szczególną uwagę.

Piękne miejsce, przytulne i kameralne, świetna kuchnia – z pewnością godne polecenia.

Kopiec Kościuszki

Kolejny fantastyczny obiekt na naszej liście „najpiękniejsze miejsca na wesele” to Kopiec Kościuszki. Zabytkowe wnętrza obiektów fortecznych wokół Kopca Kościuszki, to piękne, stylowe, a przy okazji absolutnie niestandardowe miejsce do organizacji imprez okolicznościowych – w szczególności wesel. Kameralne sale dają możliwość świętowania w stylu bankietowym i sprzyjają rozmowom. Jest też część muzealna, do której goście wesela również mają dostęp i mogą swobodnie przechadzać się wśród eksponatów i poczytać trochę o historii. Wydarzeniom organizowanym pod Kopcem Kościuszki dodaje niezwykłości możliwość połączenia tych wydarzeń z podziwianiem jednej z najpiękniejszych panoram Krakowa oraz zwiedzaniem organizowanych wokół Kopca wystaw.

Właśnie z takiej wyprawy na Kopiec podczas wesela, by zobaczyć panoramę miasta, pochodzi jedno z naszych najbardziej rozpoznawalnych zdjęć. Wycieczka na szczyt Kopca miała miejsce tuż po obiedzie. Był to upalny dzień lipca. Było duszno, a niebo miało taki kolor, że raczej nie pozostawiało złudzeń, że burza nas ominie. Zdjęcie pokazuje uciekającą pannę młodą (z butami w dłoni) i jej mamę. Dla takich właśnie chwil robi się reportaż ślubny :).

Zabudowania forteczne mają przepiękny dziedziniec. Właśnie na nim znajduje się również drewniany podest, gdzie miało miejsce wesele, a konkretnie jego taneczna część. Znakomite rozwiązanie na upalne wieczory. Dokładnie tak było w tym przypadku :). Ta część dziedzińca jest oczywiście zadaszona, tak by nawet deszcz nie mógł tu pokrzyżować planów weselnikom.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manngha

Niemożliwe? Ależ zupełnie możliwe. Skoro można było nawet pobrać się na scenie teatru Witkacy, można również urządzić wesele w muzeum. Podobnie było zresztą w przypadku wpisu z Kopca Kościuszki, choć tu charakter muzeum jest oczywiście zupełnie inny. Nowoczesna bryła muzeum, w środku cegła, szkło i wysoki połysk. Nowocześnie i niezwykle stylowo. Ściany przyozdabiają piękne ryciny, a niezwykle kolorowe kwiatowe kompozycje ocieplają wnętrze.

To też zdecydowanie obiekt godny listy: „najpiękniejsze miejsca na wesele” i sądzę, że nie tylko miłośnicy nowoczesności i Japonii będą nim zachwyceni, ale również ci, którzy kochają stary Kraków. Z tarasu Mannghi, położonego tuż przy Wiśle i jej bulwarach, rozciąga się przepiękny widok na Wawel. To miejsce znakomicie nadaje się również na sesję w dniu ślubu. Wszyscy ci, którzy marzą o wyjątkowym miejscu na wesele, powinni mocno brać pod uwagę Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Zapraszamy też oczywiście na nasz reportaż z tego miejsca 🙂 – tutaj.

Dwór Radzin

Odwiedziliśmy zamki, muzea i miasto, teraz pora, by przenieść się w jakieś zielone miejsce. Zapraszam Was zatem w okolice Warszawy, do pięknego, zbudowanego w 1873 roku – Dworu Radzin. Dwór Radzin należy do najpiękniejszych zabytków okolic Warszawy oraz jest najstarszym budynkiem w Celestynowie i oczywiście ma swoją pozycję na liście „najpiękniejsze miejsca na wesele” – naszym okiem. Budynek jest niewielki, a w nim kameralne komnaty, dzięki temu weselnicy mogą swobodnie rozmawiać, a wesele może mieć mój ulubiony charakter imprezy typu slow. Gdzie wszystko dzieje się nieśpiesznie, bez napięcia, zadęcia i stresu. To miejsce, w którym czas się zatrzymał.

Jego niewątpliwą zaletą jest również piękny park, w którym można zorganizować ślub plenerowy. Obok znajdują się również przepiękne zabudowania gospodarcze, drewniane, pomalowane na zielono, które tworzą absolutnie zachwycające tło do zdjęć. Można tam z powodzeniem zrobić w krótkim czasie sesję w dniu ślubu.

Jeśli jesteście zainteresowani obejrzeniem większej ilości zdjęć z tego miejsca, zapraszam za pełny reportaż, czyli tu.

Dworek Przysieki

Kolejne najpiękniejsze miejsce na wesele to Dworek Przysieki. Został zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku, a jego właściciele posiadali również browar. Z czasem zajęli pochłonął ich przemysł naftowy. Widać zatem, jak historia łączy ze sobą te wszystkie piękne miejsca, które mamy okazję odwiedzać jako fotografowie ślubni.

W Dworze Przysieki zauroczy nas nie tylko przepiękna elewacja, nie tylko stylowe wnętrza i pyszna staropolska kuchnia, ale również park. Podobno panował w nim, a może nadal panuje, specyficzny mikroklimat, który miał właściwości niemalże sanatoryjne :). Oczywiście park ten znakomicie nadaje się na zorganizowanie w nim ślubu plenerowego, a także sesji w dniu ślubu.

Zapraszamy też do obejrzenia reportażu z tego przytulnego miejsca.

Mam nadzieję, że ta wycieczka po najpiękniejszych miejscach na wesele w Polsce była dla Was ciekawa i nie znużyła Was zbytnio. Ja z przyjemnością odkrywałam historię, która kryje się w zakamarkach tych miejsc. Warto pamiętać o tym, że wesele jest Waszym dniem i warto urządzić je w takim miejscu, żeby wszystkim pozostało w pamięci. Tak jak zaprezentowane tu miejsca pozostały w pamięci nam :).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

We also recommend

Wesele w Hotelu Badura

See more

Wesele w Dworzyszczu Wola

See more